Z vagyok, vállalom!

A generációs szakadék szerintem mindig is örök érvényű téma lesz. A mindennapjainkban előfordul a „bezzeg az én időmben” frázis, és az időseket nem mindig szépen méltató párja a fiatalabbaktól.

De tisztázzuk először, kik is a Z-k.

A Wikipedia az 1995 és 2010 között születetteket sorolja ide, az első generációt, aki beleszületett a technikába, és szinte előbb tudta kezelni a táblagépet, mint, hogy megtanult volna járni – kis túlzással.

Másként gondolkodunk, mint az X vagy az Y generáció – szintén a Wikipedia szerint.

Honnan is jött ez a téma?

2019 januárjában rendeztek meg Székesfehérváron egy kommunikációs bajnokság, a Szóval Győzni elődöntőjét. Olyan szerencsésnek érezhettem magam, hogy bekerültem a 13, majd később 12 főre csökkent döntősök közé.

Egy hónapon át tartó mentorprogram keretében felkészülhettünk állásinterjúra, önálló beszéd előadására, valamint képet kaphattunk a média egyes oldalairól. A döntőben 3 körben mérethettük meg magunkat: egy beszédet kellett írnunk arról, hogy mi is a siker számunkra, pár perces interjút kellett adnunk Azurák Csabának magunkról, de a téma főként a Z generáció volt, majd pedig egy percben kellett kommentálni egy videót, amit akkor láttunk először.

Az egyik lánynál, Csaba sorolni kezdte a Z generáció tulajdonságait, a lány pedig a legtöbbre azt válaszolta, hogy nem igaz rá.

A zsűriben az egyik hölgy kifejezte nemtetszését azzal kapcsolatban, hogy mi letagadjuk azt, hogy ebbe a generációba tartoznánk.

Minket pedig elgondolkodtatott a tény és alaposan átbeszéltük a többiekkel.

Nem, nem tagadjuk meg. Igenis Z-k vagyunk.

Használjuk a közösségi média területeit, snapchatezünk – már aki, mert sokan nem is használják ezt az alkalmazást – posztolunk instára, és néha kiakadunk, ha elveszítünk egy-két követőt. Előbb nézünk meg egy YouTube videót, mint, hogy beüljünk a TV elé, és még sorolhatnám.

De mégsem vagyunk tipikusak.

Mert, ha tipikusak lettünk volna, nem megyünk el egy ilyen versenyre.

Mert igenis van véleményünk a világról, amit ki tudunk, ki is akarunk és ki is fogunk mondani, akkor is, ha néhányan azt gondolják, túl fiatalok vagyunk ahhoz, hogy kinyissuk a szánkat.

Szoktunk vitázni a politikáról, az oktatásról.

Költők vagyunk, táncosok, rádiósok, újságírók, színészek.

Tanárok leszünk, sport pszichológusok, családsegítők, vagy tudja a fene.

Mert mi egy olyan szerepben fogunk dolgozni, amit még ki sem találtak.

 

Ha felkeltette az érdeklődésed, a Szóval Győzniről részletesebben ITT tudsz olvasni, valamint megtalálhatod instagramon @szovalgyozni néven.

Instagram elérhetőségem: @alfoldilaura

A képek forrása a Szóval Győzni facebook oldala, amit IDE kattintva elérhettek.

Facebook Kommentek