Hogyan éld túl a fesztivál időszakot? (II. rész)

Az első rész folytatása következik.

Pénz limit

Bárhogy is nézzük, a fesztiválok alatt igencsak a zsebünk mélyére kell nézni bárhogy is próbálunk spórolni. Régen működött a visszaváltható poharak játéka, ami tök fun volt, mert ha ügyes voltál akár pluszba is kijöhettél. Hiszen minden visszavitt pohárért 200 Ft körüli értéket kaptál és a részegek között könnyen lehetett találni üres poharat. Idén már úgy nevezett Repohár van sok helyen, ami azt jelenti, hogy egy újrahasznosított poharat megvásárolsz és ennek az áráért vagy egy új tiszta poharat kapsz vagy egy tokent, amivel szintén egy új tiszta poharat kaphatsz, de pénzt nem adnak vissza. Kicsit sajnálom, hogy ez lett az új verzió, de hát mit lehet csinálni? (költői kérdés mielőtt bárki megválaszolná). Szóval, ha már kitárgyaltam a szebb részét, vizsgáljuk meg a cápázás fogalmát. Ez az a tevékenység mikor más kajájába/piájába bele iszol/eszel mikor nem figyel. Mondjuk számomra ez egy túlundorító verzió, de rengeteg barátom csinálja. #Kolisegyetemistákéavilág

Fürdő

Szintén egy sarkalatos pontja a fesztivál szezonnak. Számítani kell a kígyózó sorokra, főleg a főbb koncertek előtt. Természetesen ilyenkor már melegvízre semmi esély. A barátaimmal sokszor inkább koncertek után kb. hajnali 5-6 fele megyünk tusolni, mert olyankor még talán melegvíz is van, illetve mivel mindenki alszik, így gyorsan sorra kerülünk. Az első két napba még egész jó a higiéniai állapota ezeknek a nyilvános fürdőknek, de aztán – a lány fürdőkről tudok csak nyilatkozni – iszonyatos lesz, eldugul a sok hajtól és miegymás. Mindenképp legyen fürdős papucsotok! Ha nincs akkor is nyerhetsz még/vehetsz vagy kb utánad dobják a flip-flopokat és ha nem szeretnél ilyen-olyan fertőzést, akkor tényleg használd! Mondjuk, én ajánlom, hogy minden fesztivál után alaposan fertőtlenítsétek le magatokat. Így is-úgy is. #cikitéma 

Telefontöltés

Régebben úgy működött a telefontöltés, hogy vagy sokat kellett fizetned vagy valamelyik jó haverodat letarháltad, hogy „jaj, ugyan már haver neked két külsőakksid van”. 2019-ben viszont már egyszerűbb a helyzet.

Íme, az ingyenes verziók:

1) Ha a fürdőkonténerek közelében sátoroztok és viszel magaddal hosszabbítót, akkor a sártadba be tudod vezetni az áramot. De vigyázz, hogy vízálló vagy kültéri hosszabbító legyen, mert bármikor elkaphat egy eső, ráöntheted a piád stb. Ez egy viszonylag egyszerű, de nagyszerű és nagyon kényelmes megoldás.

2) Akár fürdésközben is tudod tölteni a mobilod, ha nem félsz attól, hogy elviszik, bár ha csapatostul mentek a fesztiválra az egyik haverodat is megkérheted, hogy amíg te tusolsz, addig figyeljen rá.

3) Most már a legnagyobb telekommunikációs/számítástechnikával foglalkozó és dolgozó cégek, ha kitelepülnek ingyenes telefontöltési lehetőséget kínálnak. Ilyenek pl: Alcatel, IBM, Telekom, Telenor stb.
Illetve vannak már kifejezetten a fesztiválos mobiltöltéssel foglalkozó cégek, de nálunk nem ingyenes ez a szolgáltatás.

Nyeremények

Annyit emlegettem ezt a pontot, hogy megér egy kifejtést. Rengeteg nyereményajándékot lehet a semmiért begyűjteni egy fesztiválon. Pl: kalap, buborékfújó, vízipisztoly, matricás tetoválás, mágnes, kulcstartó, sörnyitó, pohár, vászontáska, napszemüveg, lufi stb. Mind-mind olyan termék, ami marketing szempontból a kitelepült cégeknek tökéletes, a fesztiválozóknak meg valamilyen szempontból hasznos. Ám mire hazaérsz, vagy neki állsz a fesztiválon pakolni, rájössz, hogy mennyi dolgot felhalmoztál majd a felét tutira kidobod. De igazából marketing célból megérte, hiszen valamilyen módon reklámoztad az adott terméket, hiszen viselted, rajtad volt a szelfiken, vagy csak nap, mint nap elolvastad a feliratot.

+1 Titkos alkohol becsempészés

Igen, igen tudom, rossz csúnya dolog. Na de ki nem próbálta már? Lehet, hogy most rossz példát mutatok ezzel, de íme, néhány tipp, amit hallottam/láttam és persze nem próbáltam.

  1. Kalap alá rejtett 2-3 mini üveges pia. Igazából ki fogja levettetni veled a sapidat, főleg hőségriadó idején? Na, ugye.
  2. Üveg pia a sátorba. Igazából olyan egyszerű, mint amilyennek hangzik. A sátor ponyvájába beletekered a piát, jól becsomagolod, belerakod a dobozába és már bent is van.
  3. Kisüvegek, kisüvegek mindenhol. Lehet kapni ezeket a pici steril tusfürdős műanyagflakonokat. Belefér a kistáskába, de akár a bőröndödbe is belerakhatod. Az ügyesebbek fel is címkézik, hogy tényleg olyan legyen, mint egy tusfürdő. Esetleg kimoshatsz egy normál tusfürdős flakont, de nehogy felhabosodjon a szappan miatt! 😀
  4. A tipikus „beadom a kempingkerítésen” játék. Szerintem ez magáért beszél. Igazából ezt a mínuszakárhányadik napon lehet bejátszani.
  5. Kocsi csomagtartójában hagyott piák. Ez akkor király, ha hűtőtáskában viszed. Pár órán át hűvös lesz és minden nap csak a fesztivál elé kell kimenned. Tökéletes alapozás.
  6. Biztiboy által kiszedett piák. Ezeket általában ott hagyják. Visszamész, megmondod, hogy a tiéd és hopp, ott van egy becápázott teljes üveg ingyen pia.

…és szerintem ennyivel be is fejezem a tippek adását, mielőtt kitiltanak a következő évekre a fesztiválokról vagy éppen csak nagyobb figyelmet fordítanak az ellenőrzésnél rám.

Ezek azok a tippek, amikkel tutira átvészelheted a fesztivál időszakot. Kellemes időtöltést és sok felejthetetlen élményt kívánok! 🙂

Írta: Szanyi Lilla
Instagram: @lilly_szanyi
Facebook Kommentek